راهکارهایی برای افزایش امنیت طراحی سایت

همانطور که میدانید طراحی سایت شما یکی از مهمترین شعبه هایی است که 24 ساعت در اختیار مشتری می باشد پس هم برای جلب اعتماد مشتریان و هم برای جلوگیری از هک شدن و رفتن اطلاعات به دست هکرها باید اقداماتی را انجام دهید تا امنیت طراحی سایت شما و حتی مشتریان شما برقرار باشد ما در این بخش شما را با آن روش هایی که برای جلوگیری از هکر شدن است را آشنا می کنیم.

 راه اندازی کسب و کار اینترنتی با طراحی سایت

 

 

مهم ترین راهکارهای برای افزایش امنیت طراحی سایت به شرح زیر می باشد:

 

  • آپدیت کردن مداوم طراحی سایت

سعی کنید به روز کردن سایت خود را از یاد نبرید چرا که با بروز رسانی مداوم به امنیت در طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوا دست یابید.

 

  • گرفتن بک آپ از طراحی سایت

سعی کنید هر دو روز یکبار از طراحی سایت خود بکاپ بگیرید و در صورت نیاز از آن اطلاعات خود را برگردانید

 

  • استفاده از SLL در طراحی سایت

اگر می خواهید بازدید کنندگان با خیال راحت در طراحی سایت شما ثبت نام کنند از پروتکل SSL استفاده کنید.

 

  • نصب فایروال بر روی طراحی سایت

برای راحتی از شر هکرها ، اسپم ها و فایل های مخرب و برای امنیت کامل سایتتان فایروال را بر روی سایتتان نصب کنید.

 

  • برنامه های امنیتی در طراحی سایت خود نصب کنید

اگر از وردپرس و جوملا استفاده می کنید حتما برای امنیت سایت به دنبال افزونه هایی که مختص امنیت می باشد را استفاده کنید هرچند که برای گرفتن آن ها باید هزینه کنید اما برای بالا بردن امنیت طراحی سایت ارزش آن را دارند.

 

  • کنترل کردن دسترسی برنامه ها

هر چیزی که از اول برای شما بوده را تغییر دهید مانند نام کاربری و همچنین می توانید با عوض کردن پسوند محدود کردن ورود کاربران همیشه سعی کنید با آخرین ورژن مدیریت محتوا کار کنید حتی اگر قرار باشد هزینه ای را پرداخت کنید این کار را انجام دهید چرا که اگر باگی و یا راهی برای نفوذ کردن باشد هکرها از همین را به طراحی سایت شما وارد می شوند پس با به روز رسانی سایت امنیت طراحی سایت خود را افزایش دهید.

 

  • صفحه ادمین طراحی سایت خود را پنهان کنید

شما باید با تنظیمات و گذاشتن پسورد بر روی پوشه و بستن دسترسی ها از دسترسی هکر ها به قسمت ادمین طراحی سایت جلوگیری کنید و به انتقال صفحه ادمین سایت خود بپردازید برای مثال اگر طراحی سایت با وردپرس می باشد که حتما صفحه ادمین wp-admin می باشد آن را عوض کنید.

 

  • افزایش امنیت شبکه سیستم طراحی سایت

هنگامی که شما از سیستم خود به سایتتان وارد می شوید و فرض کنید که دسترسی شبکه به درستی تنظیم نشده باشد یک هکر به راحتی می تواند از طریق شبکه به سیستم شما وارد شود پس برای جلوگیری از به وجود آمدن همچین مشکلی هر چند وقت یکبار به عوض کردن رمز پنل مدیریتی خود بپردازید و همچنین نرم افزار اسکن فایل ها را بر روی سیستم خود نصب کنید.

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .